Trudności z zrzuceniem kilogramów u 45-latka

Mam 45 lat uprawiam czynnie sport ,co drugi dzien biegam po 30min i ćwiczę ciężarami moja waga to 104kg Staram sie jeść male ilości jedzenia i nic! Chciałbym zrzucić 14kg i jest cieżko wręcz wydaje sie niemożliwe Co zrobić najlepiej ???

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Najlepiej stosować się do zasad zdrowego odżywiania i nadal być aktywnym. Pisze Pan iż jada małe ilości, jednak mniej nie zawsze znaczy lepiej. Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i pełnowartościowe oraz spożywane regularnie Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Dieta nie może kojarzyć się z głodówką a stać się zdrowym stylem życia.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pana potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany indywidualnym jadłospisem zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, proszę spotkać się ze specjalistą, wykonać zalecone badania krwi, by sprawdzić, czy przyczyną tycia nie są jakieś zaburzenia metaboliczne oraz analizę składu ciała, by sprawdzić rzeczywistą ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Dietetyk oceni również aktualną dietę. Czasem wydaje się, że mało jemy, a podliczając kaloryczność całego dnia wychodzi ona wysoka. Często diabeł tkwi w szczegółach. Być może trzeba zmienić rodzaj pożywienia, tak by jadł Pan więcej i chudł np. na początku oczyścić organizm, by tkanka tłuszczowa była lepiej spalana. Pozdrawiam serdecznie