Trzon kręgów o zachowanej długości bez zmian
bardzo boli mnie kregoslup od ok 6 lat oto wynik MRI bez kontrastu: badanie objeto odcinek piersiowy kregoslupa od C7 kr. Th do L2. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Obniżenie intensywności sygnału krążków międzykręgowych w obrazach T2 zależnych (dehydratacja) na poz. od Th6 do Th 12. Na poziomach Th8/Th9, Th9/Th10, Th 11/ Th12 oraz L1/L2 uwidoczniono tylne, centralne uwypuklenia krążków m/k modelujące worek oponowy na w/w poziomach. Trzon kręgów o zachowanej długości bez zmian.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku MRI opisane są zmiany, które są wyrazem zmian zwyrodnieniowych. Jest to zatem przyczyna dolegliwości bólowych. W celu doboru najlepszej metody leczniczej sugeruję konsultację neurologiczną lub rehabilitacyjną.