Trzon kręgowy L5 przesunięty do przodu w stosunku sąsiadujących trzonów kręgowych L4 i S1

Witam, Mam 21 lat i zdiagnozowano u mnie:Trzon kręgowy L5 jest przesunięty do przodu w stosunku sąsiadujących trzonów kręgowych L4 i S1 o 2-mm(kręgozmyk).Zmniejszenie wysokości przestrzeni międzykręgowych L1-L2, L4-L5 i L5-S1 z objawami zmian degeneracyjnych jąder miażdżystych. Chciałabym się dowiedzieć czy mam możliwości ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności.

Niepełnosprawność jak sama nazwa mówi jest niepełnosprawnością.
Zmiany w badaniu MRI świadczą o chorobie kręgosłupa, powszechnie występującej w czasach komputerów i braku aktywności fizycznej, zwłaszcza w dzieciństwie czyli w okresie rozwoju układu kostno mięśniowego.
Zamiast myśleć o niepełnosprawności należy zacząć rehabilitować kręgosłup by rzeczywiście nie stać się w przyszłości niepełnosprawnym.