TSH bliskie zeru

Leczę się na tarczycę od 11 lat. Jestem 43-letnią kobietą, mającą 2 dzieci i jednego wspaniałego wnuczka. Ostatnio odebrałam swoje wyniki od lekarza i nie wiem, czy są prawidłowe. Dlatego więc proszę o waszą pomoc i wytłumaczenie mi mojego wyniku. TSH 0,009 uIU/ml. Proszę o szybką odpowiedź. Z poważaniem Renata Lewandowska
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W warunkach prawidłowych TSH wynosi ok. 0,4 - 4,0 uIU/ml. Pani wynik świadczy o nadczynności tarczycy. Koniecznie należy zgłosić się do lekarza, gdyż wymaga Pani dalszej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.