TSH jest w normie - skąd zatem moje objawy?

Witam. mam pytanie. Moje tsh wynosi 1.54 ( 0.25 - 4,0 norma) więc się mieszczę w normie, ale zastanawiam się nad tym, że występują u mnie objawy lekkiego drżenia rąk bezsenność, mam prawie cały czas zimne stopy i ręce, jestem bardzo nerwowa i szybko chudnę ważę 49kg przy wzroście 170cm. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. Anna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy, jakie Pani opisała niekoniecznie muszą być związane z niedoczynnością tarczycy. Mogą wynikać również z innych schorzeń o podłożu zarówno hormonalnym jak i układowym. Konieczne jest zatem wykonanie pełnego panelu badań dodatkowych, które pomogą ocenić stan Pani zdrowia. Ponadto proszę pamiętać, że diagnozując zaburzenia funkcji tarczycy, warto wykonać także hormony tarczycy FT3 i FT4. TSH bywa bowiem w normie, pomimo nawet istotnych niedoborów hormonów tarczycy.