Twarda i obolała pierś a karmienie piersią

Witam. W nocy po przebudzeniu jedna z piersi była twarda i obalała. W związku z tym, że mam infekcję brodawki próbowałam odciągnąć podarm, jak do tej pory (ok. 6h) odciągnełam 15 ml. Ponadto bolą mnie kości, mięśnie, głowa, mam stan podgorączkowy(37,3) a jak wstaje robi mi się słabo, Dziecko jutro kończy 3 tyg, karmione wyłącznie piersią. Dotej pory nie miałam nawału. Czy moze to być zapalenie piersi? Jeśli tak to co powinnam robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być konsekwencją zapalenia piersi. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się z lekarzem POZ lub specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zaleci dalsze postępowanie.