Twarda, zrogowaciała skóra na dużych palcach u nóg

Mam problem z bardzo twardą, zrogowaciałą skórą na dużych palcach u nóg i piętach. Jest jakiś sposób by sobie naturalnie z nim poradzić?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Przede wszystkim należy systematycznie usuwać zrogowaciały naskórek za pomocą peelingu, pumeksu lub specjalnie do tego przeznaczonej tarki. Przed takim zabiegiem warto namoczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropli olejku, mleka lub mydła, które zmiękczą skórę. Następnie należy wetrzeć w stopę oliwkę lub krem nawilżający. Można dodatkowo założyć na noc bawełniane skarpetki, które pomogą wchłonąć się substancjom czynnym zawartym w preparatach.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam. Należy stosować peelingi oraz kremy złuszczające do stóp, jeśli jest to niewystarczające należy przyjść na wizytę do dermatologa