Narastanie skóry na piętach

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problematycznymi piętami. Na skutek stosowania ścinaka przez kosmetyczkę ale też (niestety) przeze mnie skóra zaczęła szybciej narastać. Obecnie dzięki pillingom i tarce są miękkie jednak po dłuższym namoczeniu praktycznie cała powierzchnia jest biała, widać tak jakby nadmiar skóry, mimo że w dotyku wciąż są gładkie. Stosuję wiele różnych specyfików z mocznikiem, w tym specjalistycznych, niestety na razie nie widzę poprawy. Co mogę zrobić?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
proszę pamiętać o tym, że powodzenie każdej kuracji zależy od systematyczności oraz wytrwałości. Proszę także mieć na uwadze fakt, że przy bardzo zrogowaciałych piętach nie należy całkowicie rezygnować z mechanicznego złuszczania naskórka, a stosować stopniowo coraz częściej kremy, a coraz rzadziej mechaniczne złuszczanie, aż możliwe będzie całkowite wykluczenie.