Twarde stolce u 8-miesięcznej córki

Moja prawie 8 miesieczna corka prawie cały czas od jakiegos czasu oddaje twarde stolce.Robi kupke codziennie ale meczy sie i jest twarda pomaga sok z jablek.czy moze to byc wina mleka lub glutenu?podaje nan2 wczesniej dostawała nan1.czy moze to od pokarmów stałych.mała je tylko obiadki deseróy bardzo rzadko.lubi soki i kaszke

Witam! Bardzo częstą przyczyną zaparć u dziecka jest zbyt mała podaż płynów. Dodatkowo właściwości zapierające mają soki marchwiowe oraz te zawierające dużą ilość cukru. Proszę spróbować wzbogacić dietę dziecka o tarte jabłuszko lub banana.