Czy to normalne u 9-miesięcznego dziecka?

Moje 9 miesieczne dziecko ma od pewnego czasu " bobki " . Sa duze nie ma problemow z gazami , apetyt jest , temp ciala jest ok , twardego brzuszka nie ma , dostaje również syrop na to . Czy to jest normalne ? Powinnam sie martwic ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, taki stolec u niemowlęcia może świadczyć o zatwardzeniu, lecz jeśli dziecku nie doskwiera ból brzucha ani gazy, to prawdopodobnie znak, że wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Często mleko modyfikowane można powodować takie stolce, w przypadku karmienia piersią zdarza się nieco rzadziej, ale też jest możliwe. Sugeruję podawać dziecku większą ilość płynów w ciągu doby – najlepiej wody, unikać soków oraz potraw zapierających (np. gotowana marchew, ryż, jagody). Doraźnie można podawać dziecku mus z suszonych śliwek lub ugotowane buraczki, które mają właściwości rozluźniające. Więcej na temat diety niwelującej zaparcia tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia-u-dzieci. Można włączyć również probiotyk, który wpłynie pozytywnie na florę bakteryjną jelit. O zatwardzeniu u niemowlęcia może Pani przeczytać także tu: niebezpiecznahttps://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-niemowlaka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.