Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje dziecko nie może oddać stolca?

Witam mam 3 miesięczne dziecko I ma bardzo duży problem z Wypróżnianiem się Już stosowałam syrop debridat I lactulosum było już dobrze Dziecko dostało mi uczulenie po proszku podałam mu calcium i fenistil w kroplach tak pani doktor mi kazała I po tym ma bardzo duży problem z wypróżnianiem się I nie udaje mi się przez syropy przywrócić żeby znowu się sam wyproznial
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zaparcia i inne problemy trawienne są częste u niemowląt z uwagi na niedojrzałość układu pokarmowego. Niewykluczone, że podanie leków spowodowało tymczasowe zaburzenia pracy jelit, jednak powinny one z czasem ustąpić.

O zaparciach u niemowląt może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-niemowlaka.

Doraźnie może Pani spróbować masażu brzuszka, ciepłych kąpieli, które zadziałają rozluźniająco, a jeżeli to nie zadziała – proszę zwrócić się po pomoc do pediatry, ponieważ u tak małego dziecka nie należy bez konsultacji z lekarzem podawać żadnych leków (mam na myśli czopki, wlewki czy inne metody łagodzenia zaparć).

Poza tym może Pani podawać niemowlęciu probiotyk, który wzbogaci mikrobiotę jelitową i przyczyni się do lepszego trawienia.

Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyk-dla-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy