Twardnienia brzucha w 32. tygodniu ciąży
Dzień dobry, mam pytanie otóż od jutra zaczynam 32tc od 2tygodni twardnieje mi brzuch . Oczywiście byłam u lekarza szyjka ok i zamknięta. Biorę nospe i magnez ale to nie pomaga. Brzuch robi się się twardy w ciągu dnia dość często ale nie boli. W nocy jest to samo nawet podczas leżenia. Bardzo mnie to martwi,może powinnam zgłosić się do szpitala? Już sama nie wiem co robić ogólnie jestem osoba która bardzo panikuje

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Są to objawy typowe dla III trymestru ciąży i wynikają ze wzrostu dziecka i jego większej aktywności ruchowej. Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi stwierdzić jednoznacznie czy istnieją powody do niepokoju, dlatego sugeruję kontakt z ginekologiem.