Dlaczego twardnieje mi brzuch w ciąży?

Witam. Jestem w 34,6 tyg ciąży. Od 3 dni jak chodzę twardnieje mi brzuszek. Córcia ułożona główką w dół, czasami tak kopnie jakby w szyjkę że boję się że za chwilkę wypadnie... Twardnienie brzuszka mija jak leżę. Nie mam skurczy, czasami pojawią się max do 5 w ciągu całej doby, ale martwi mnie te stawianie się/twardnienie. Biorę maglekB6 dwa razy dziennie i vit D3 1000j. Ostatnia wiz była 21.12 szyjka była twarda zamknięta, a nast wiz mam dopiero 16.01. I nie wiem czy mam dzwonić do swojej gin czy to jest normalne. Proszę o pomoc czy to jest normalne w tym tygodniu?

Lek. Tomasz Budlewski

w takich objawach warto jest jest udać się do ginekologa aby sprawdzić czy cos się dzieje