Twardy guzek wielkości ziarnka grochu pod serdecznym palcem

Dobry wieczór. Od jakiegoś czasu pod serdecznym palcem wyczuwam twardy guzek wielkości ziarnka grochu. Powiększył się przez co odczuwam ból w tej okolicy dłoni. Byłam z tym u lekarza pierwszego kontaktu, który potwierdził moje podejrzenia, że nie jest to ganglion. Niedawno odwiedziła mnie moja babcia, która cierpi m.in. na reumatyzm i boli ją często kolano. Okazało się, że ma identyczne guzki co ja, ale na kolanie. Co to może takiego być? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to guzki reumatoidalne. Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.