Tycie przy prawidłowych wynikach badania hormonów i tarczycy

Byłam na badaniach hormonów i tarczycy i wyszło mi tak: Cholesterol całkowity- 205,00 mg TSH 3 - 6,86 T3-0,9 T4-6,9 FT3-2,15 FT4-1,24 FSH-6,3 LH-1,9 Progesteron-0,53 Testosteron-0,025 Estradiol-6,52 DHEA-SO4 -71,1 Nie mam okresu od 2 lat i chorowałm na anoreksje. Nie znam się na tych wynikach więc proszę o pomoc :) Do tego mam problemy z waga, nawet gdy jem caly czas to samo codziennie tyje ponad 100g w tydzień wychodzi ok.1kg. Nie wiem jak to zatrzymać. Z góry dziekuje :)

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Ma pani podwyższone TSH, powinno być ono zdecydowanie poniżej 5. Mówi Pani, że ma Pani prawidłowe wyniki, a później pyta o interpretacje. Ważne są normy które podaje Pani laboratorium, bo ma to znaczenie w interpretacji.

Jaki ma Pani cel? O co chodzi? Co chce Pani osiągnać?
To bardzo złożona praca, wiec jesli ma pani ochote, zapraszam do konsultacji:
ulewicznatalia@gmail.com

Po wyeliminowaniu przyczyn hormonalnych proponuję skonsultować Pani stan z psychiatrą. Przebyta anoreksja może zarówno wskazywać na jakiś czynnik biologiczny jak i na istnienie jakiejś przyczyny pozafizjologicznej Pani stanu. Niezależnie od tego proszę rozważyć spotkanie z psychoterapeutą u którego leczyła się Pani z anoreksji.
Nie wspomniała Pani o swojej wadze ani BMI, trudno określić czy obecna waga odbiega od normy a samo tycie przecież nie jest oznaką choroby. Brak okresu może wskazywać na naruszone jajniki a to byłoby wyraźnym objawem zaburzeń odżywania.