Bóle mięśni i gorączka

Tydzień temu (w środę) w ciągu dnia miałam dość mocno podniesioną temperaturę (ok. 39 stopni). Dzień wcześniej zaczęły boleć mnie plecy (?) pod ostatnimi żebrami. Nie był to mocny ból, tak jakbym się uderzyła (a nie uderzyłam się nigdzie). Od tamtego czasu ból ten był praktycznie permanentny. Nie mam problemów z oddawaniem moczu, nie odczuwam przy tym bólu. Jednak czuję się przemęczona, nie mam apetytu. Od wczoraj ból jednak przeniósł się na przód. Odczuwam ból pod całymi żebrami z przodu. Dodatkowo czasami boli mnie również z tyłu po obu stronach żeber. Odczuwam lekki ból stawów i być może osłabienie (choć ono może być spowodowane tym, że ostatnio bardzo mało jem, nie chce mi się jeść, a potrawy o bardziej intensywnym zapachu drażnią mnie). Co to może oznaczać?

Witam serdecznie! Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby przewodu pokarmowego czy układu moczowego. Jednak gorączka, bóle mięśniowe mogą wskazywać w pierwszej kolejności na chorobę infekcyjną. Inną przyczyną może być zarówno choroba zapalna układu moczowego jak i kamica pęcherzyka żółciowego (na co wskazywałoby promieniowanie bólu). Bóle mogą być również spowodowane chorobą wrzodową, czy dolegliwościami pochodzącymi z układu ruchu. Z pewnością objawy które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego - proszę rozpocząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie badań podstawowych, zleci farmakoterapię. Konieczne jest również wykonanie badania USG jamy brzusznej. Po otrzymaniu wyników w razie konieczności lekarz skieruje Panią do specjalistów. Pozdrawiam