Ubytki włosów przy stresujących sytuacjach

Witam Przechodziłam łysienie plackowate 22 lata temu i jak było to stwierdzone ,było spowodowane cieżkimi przeżyciami.W chwili obecnej mam 47 lat i pojawiły sie ubytki włosów podobne jak kiedyś,mam ostatnio dość duzo stresu.Choruję równiez na niedoczynność tarczycy i codziennie biorę Levothyroxine(angielska nazwa) dawka dzienna to 150micrograms.Proszę o poradę i odpowiedż czym jest spowodowane łysienie.Dziekuje Katarzyna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, łysienie plackowate może nawracać i wskazane przez Panią dokuczliwości mogą być tego przyczyną. Jeżeli natomiast wyniki Pani badań związanych z funkcją tarczycy są nieprawidłowe to też może być przyczyną osłabienia włosów i wskazaniem do intensyfikacji leczenia. Pozdrawiam