Uciążliwy ból kostek i nadgarstków

Moja 17-letnia córka ma od ponad pół roku zmaga się z uciążliwymi bólami kostek, które są ciągle opuchnięte. Bóle promieniują w stronę palców. Bóle nasilają się z każdym dniem a lekarze nie wiedzą co się dzieje. Córka ma także od około 3 miesięcy podobne bóle w nadgarstkach, z tym że nadgarstki nie puchną. Żadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Czy to jest coś poważnego? Do jakiego lekarza się z tym zgłosić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy próbowali już Państwo konsultować się u reumatologa? Objawy mogą sugerować młodzieńcze idopatyczne zapalenie stawów, jednak diagnozy nie można postawić bez badania lekarskiego.