Uciążliwy łupież i swędzenie głowy

Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo uciążliwy łupież.Głowa bardzo mnie swędzi a szczególnie u nasady włosów. Skóra w tym miejscu jest czerwona. Łuszczy mi się skóra po obu stronach nosa i w uszach a przy tym bardzo swędzi i też robi się czerwona. Za jednym uchem skóra mi pęka i robi się rana.Łupież jest suchy jak zaczynam drapać to się sypie. Czy mam do czynienia z łojotokiem? I czy może przy tym swędzieć całe ciało? Pomimo że nie ma żadnych zmian na ciele?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, opisane objawy sugerują, że może chorować Pani na łuszczycę- aby postawić rozpoznanie i zastosować odpowiednie leczenie należy koniecznie skonsultować się z reumatologiem.