Co może oznaczać swędzenie całego ciała?

witam. Strasznie mi się chce drapać swędzi mnie za najbardziej uda tylne i tez po calym cieke i pozniej skóra po podrapaniu robi sie czerwona ale tez zauwazyłem ze pojawiaja sie czerwone górki przypominajace krosty i jak sie to pojawia to tez mnie swedzi i jak zwykle drapanie. wnocy spac nie moge bo całe ciało mnie swedzi i sie drapie. co to moze byc?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić jednoznacznie jaka jest przyczyny świądu bez możliwości oceny zmian skórnych i uszczegółowienia wywiadu lekarskiego. Sugeruję kontakt z dermatologiem.