Jakie są przyczyny swędzenia całego ciała?

Swędzenie całego ciała? Mojego męża od kad pamiętam swedzi całe ciało bez wyjatu jaka może być tego przyczyna i co można by poradzić bo napewno nie zgodzi się na pójście do lekarza dodam że nieraz aż tak mocno się drapie lub przychodzi do mnie ze względu na paznokcie ze aż do strasznej czerwoności.

Piotr Pilarski

Mogą to być objawy choroby wątroby. Leczenie powinno być przyczynowe dlatego bez lekarza się nie obędzie.

Pozdrawiam.