Ucisk i dyskomfort w dole brzucha

Mężczyzna 26 lat, lekka nadwaga. Pobolewa mnie w prawym dolnym rogu brzucha (ucisk, dyskomfort? Na pewno nic rwacego czy klujacego, nie boli przy dotyku). Miewam również zaparcia. Czy to może być wyrostek? Jakie są dalsze kroki? Dziękuję.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

powinien się Pan udać do lekarza który Pana zbada i umiejscowi źródło bólu. Lekarz zleci również badania w celu postawienia diagnozy, raczej nie wygląda na wyrostek.

Pozdrawiam