Ucisk pod prawym żebrem u pacjenta z usuniętym pęcherzykiem żółciowym

16 lat temu miałam wycięty woreczek ż. od 3 lat męczy mnie ucisk - wzdęcie pod prawym żebrem. Pomaga mi nospa lub sól gorzka. Gdy położę się do łóżka i nacisnę na wzdęte 'podrzebrze" czuję czasami przeskakująca kulkę, którą czasami uda mi się przepchnąc w kierunku żołądka i wtedy jest mi lepiej. Co to jest? Pozdr. Rita K.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na konieczność wykonania USG oraz podstawowych badań laboratoryjnych. W tym celu proszę udać się do lekarza POZ.