Ucisk w gardle przy króliku

nie wiem co to jest , ale mam królika miniaturkę i gdy wyjdę chociaż na podwórko a on jest tam w klatce to potem czuję w gardle tak jakbym coś miała , taką gulę . Wcześniej jak sprzątałam mu klatkę to swędziały mnie oczy i leciała mi woda z nosa oraz swędziały mnie płuca dziwne uczucie..teraz tego nie mam tylko jak wp obliżu jest królik to od razu mam dziwne uczucie w gardle ,czy to przejdzie?

Niestety moze to wskazywac na reakcje alergiczna 'na krolika'. Warto udac sie na konsultacje do alergologa. Wskazane jest jednak unikanie kontaktu ze zwierzeciem. Czasem takie uczulenie moze prowadzic do bardziej powaznych objawow - np. dusznosci, co tez jest wyrazem alergii.