O czym mogą świadczyć duszności oraz ucisk w przełyku?

Witam od 2 miesięcy zmagam się z dziwnymi dolegliwosciami mianowicie letkie dusznosci uczucie kołka w gardle i przełyku stany lękowe spływanie wydzieliny po tylnej scianie gardła i pojawił się biały bombelek na tylnej scianie gardła wielkości 2x2 mm miałem robione ekg i badania krwi wykluczono zawal i inne problemy z sercem pani kardiolog stwierdziła ze to prawdopodobnie refluks zapisała prazol jest lekka poprawa ale dalej spływa wydzielina bombelek nie znika i dokuczaja delikatne dusznosci tak jak by skurcz oskrzeli osłuchowo płuca i oskrzela czysto co to może być czy to faktycznie refluks biore prazol już 12 dni i martwi mnie ze te duszności nie znikają Czy to moze być coś od płuc mianowicie duszności odczówam pod mostkiem tak jak by ktoś ściskał mi mięśnie

Lek. Michał Lenard

Objawy faktycznie mogą odpowiadać refluksowi żołądkowo-przełykowemu, ale spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła może również wskazywać na przyczyny laryngologiczne. Sugeruję kontynuację zaleconego leczenia i skonsultowanie się z laryngologiem, który Pana zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!