Ucisk w klatce piersiowej a nerwobóle

Witam Bardzo niepokoi mnie już od kilku dniu ucisk w klatce piersiowej, uczucie jest takie jak by położył mi ktoś większą ilość cegieł, czuje opór podczas oddychania, są momenty w których tak zaciska że brak powietrza.... Od poniedziałku kontroluje pomiar ciśnienia :125/90 puls60, 135/90 puls 55, 120/95 puls60 Mam 29l mam nadwagę... czy są to zwykłe nerwobóle...?

Dobry wieczór,

Ma Pan skłonność do zbyt wysokiego ciśnienia rozkurczowego - wartości nie powinny przekraczać 90 mmHg, puls jest również dość wolny, bo "zwalnia" się Pan do 55/min (może kiedys intensywnie Pan trenował?). Warto wykonać zwykłe ekg. Proszę zgłosić się do dobrego internisty lub kardiologa. Po badaniu lekarze powinni zasugerować Panu dalsze postępowanie. Być może niezbędne będzie jeszcze rtg klatki piersiowej, ew.może próba wysiłkowa na bieżni, 24 godzinny Holter EKG. Wszystko zależy od wywiadu i badania fizykalnego. Raczej nie wygląda to na zwykłe nerwobóle, ale z pewnością trzeba Pana dokładnie zbadać.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz