Ucisk w skroni

Witam, mam pytanie. Jestem w ciąży w 38 tygodniu. Od tygodnia mam dziwny ucisk po prawej stronie głowy, promieniujący do skroni. Czy to może być efekt tego, że coraz częściej myślę o porodzie? Co powinnam z tym zrobić? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ucisk w połowie głowy rzeczywiście może wiązać się z bólami napięciowymi głowy lub migrenowymi. Bóle te mogą się pojawiać lub wzmagać w sytuacjach napięcia emocjonalnego. Może to więc być związane z sytuacją stresową, obawami przed tak wielkim wydarzeniem, jakim jest poród. Jeśli jednak dolegliwości nasilałyby się lub wystapiłyby inne niepokojące objawy, proszę zgłosić się do lekarza. Konieczne też są pomiary ciśnienia tętniczego, gdyż ból głowy może być jedynym objawem wahań ciśnienia, czy podwyższonych wartości, a to z kolei byłoby niebezpieczne w ciąży.