Co może oznaczać ucisk okolicy skroni u 34-latka?

Dzień dobry, Mam 34 lata,od jakichś 2 tygodni mam następujące objawy: lekki ucisk,nie ból, w okoliach skroni, czasem przechodzi w okolicach tylu głowy i żuchwy. Nie jest to na tyle mocny ból, że muszę brać tabletki przeciwbólowe. Powoduje dyskomfort. Troche odpuszcza wieczorem. Nie występują, żadne inne dolegliwości, ani zawrtoy głowy, ani krwawienie, mroczki przed oczami, drętwienie częsci ciała. Nic z tych rzeczy. Proszę o radę i może jakie lekarstwa bez recepty mogę zażywać aby ten ucisk miną. Z góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto również skontrolować ciśnienie. Być może Pana objawy są spowodowane podwyższoną wartością ciśnienia tętniczego. Poza tym jeśli takie objawy nie ustępują po leczeniu objawowym, to należy udać się do lekarza.