Uczucie ciepła i świerzbienie po lewej stronie

Dzień dobry, mam 31 lat, 183 cm wzrostu, ważę 115 kg. Mam taki problem, od około 4 dni czuję po lewej stronie pod piersią. Nieraz może nawet troszkę wyżej takie dziwne swędzenie. Nie jest to ból - może lekkie uczucie ciepła, ciężko mi to opisać, ponieważ pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Ogólnie czuję się bardzo dobrze - nie piję alkoholu, nie palę papierosów ani żadnych innych używek tego typu. Bywało nieraz, że miałem podwyższone ciśnienie krwi, ale przeważnie mam je unormowane, tzn. 120,140 na 80-90. Posiadam swój aparat i wykonuję pomiary co drugi dzień, więc staram się to kontrolować. Jestem osobą, która do niektórych rzeczy podchodzi może zbyt nerwowo, po za tym pracuję fizycznie. Nawet po ciężkim dniu w pracy zawsze czuję się dobrze. Ojciec mój od 20 lat leczy się na nadciśnienie, jest po zawale - przez 30 lat palił 2 paczki papierosów dziennie. Od 3 tygodni, jeśli to ma znaczenie, jestem na diecie, schudłem 7 kilogramów, ponieważ ograniczyłem słodycze, jem regularne posiłki. Mam zamiar iść z tym do lekarza. Bardzo prosiłbym o pomoc lub poradę, co to może być lub gdzie szukać pomocy. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam!
Opisywane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Na podstawie samego opisu trudno wskazać konkretną przyczynę. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenie badania fizykalnego. W tym celu należy skonsultować problem z lekarzem rodzinnym. Opisywany świąd po jednej stronie klatki piersiowej może cechować okres prodromalny w przebiegu półpaśca. Oczywiście jest to tylko hipotetyczna przyczyna. Jeśli po 1-2 tygodniach nie pojawią się żadne inne objawy to można wykluczyć taką przyczynę. Mało prawdopodobny jest ich związek z sercem, ale warto wykonać badanie EKG w celu wykluczenia takiej ewentualności. Na pewno konieczna jest redukcja masy ciała, gdyż obecna masa ciała zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy oraz zwyrodnienia stawów. Proponuję wstępnie skonsultować problem z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam serdecznie!