Uczucie dziwnego ucisku w prawej górnej części gardła

Od długiego czasu męczy mnie uczucie dziwnego ucisku w prawej górnej części gardła. Niezależnie czy coś jem , czy też próbuję się relaksować i spokojnie oddychać , to "coś" w gardle ciągle mi "pyka" i "przesuwa się". Nieraz czuję przy relaksacji , jak to coś w gardle naprzemiennie się blokuje (przy wdechu) i odblokowuje ,wraz z doznaniami dźwiękowymi... Nieraz ból promieniuje do klatki piersiowej... Pani psycholog twierdzi że to od mojej nerwicy, ale ten objaw bardzo mnie martwi....

Witam,
Pana obawy są jak najbardziej zrozumiałe. Pani psycholog zapewne lepiej zna Pana zna Pana sytuację, więc może powiedzieć znacznie więcej na ten temat niż ja. Jeśli nie ma Pan pewności co do jej opinii to najlepiej udać się do laryngologa w celu wykluczenia przyczyn medycznych i/lub do innego psychologa. Jeśli diagnoza nerwicy się potwierdzi to szczerze polecam psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C.

czy pracuje Pan z tym objawem i czy Pana psycholog ma doświadczenie w pracy z symptomami...są konkretne techniki jak skutecznie pracować z objawami.....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza