Uczucie napięcia w oczach po noszeniu okularów

Witam. Od miesiąca noszę swoje pierwsze okulary (prawe = -0,75, lewe = 1,0). Noszę je codziennie, praktycznie cały dzień. Kiedy założę okulary wszystko jest w porządku, ale w ciągu dnia czuję lekkie napięcie w oczach, chwilami obraz jest mglisty, często też nie mogę oszacować odległości między przedmiotami. Bóle głowy i silne napięcie w okolicy oczu zniknęły od kiedy zaczęłam nosić okulary, czy możliwe jest jednak, że okulary zostały źle dobrane?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję uadć się do lekarza okulisty, po badaniu bedzie mozna coś wiecej powiedzieć.