Uczucie niepełnego wypróżnienia u 18-latki

Witam Mam 18lat. Od niedawna mam problem z wypróżnianiem tzn. nie mogę się załatwić do końca ,a wypróżnienie następuje tylko rano mimo późniejszych chęci skorzystania z toalety.Kał jest jaśniejszy i jakby pokryty śluzem , choć nie zawsze. Dodatkowo wyczułam gulkę w odbycie , która wychodzi podczas załatwianie się. Nie boli , nie krwawi po protu jest.Problem ten pojawił się po bardzo bolesnej miesiączce i zastrzyku przeciwbólowym. Bardzo się martwie i proszę o pomoc. Z góry dziękuje

Sugeruję na początek wprowadzić dietę bogatą w rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego w połączeniu z dużą podażą płynów (np. owoce jagodowe i jabłka będą dobrym rozwiązaniem). To powinno doprowadzić do rozrzedzenia masy kałowej i w efekcie ułatwić wypróżnienia. Ponadto proszę zarezerwować termin do specjalisty i skonsultować pojawiający się guzek (nawet nie krwiawiący może to być hemoroid, ale biorąc pod uwagę gwałtowne pojawienie sie na pewno wymagane jest omówienie problemu osobiście z lekarzem).