Uczucie niepełnego wypróżnienia

Od jakiegos czasu mam problem z tzw. uczuciem niepełnego wypróżnienia. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, tymbardziej, że nie cierpię na zaparcia. Stolec oddaję 1 raz na 2-3 dni z reguły, a i zdarza sie codzinennie. Czesto jest jednak bobkowaty. Brzuch mnie nie boli,nie odczuwam przelewania sie, wzdęć i zgagi. Podczas siedzenia dyskomfort się zmniejsza, a nasila podczas chodzenia. Nie jest on jakis bardzo nieznośny ale przeszkadza. Co to moze byc ?

Przyczyn może być kilka. Ogólnie można powiedzieć, że cierpi Pani za zaburzenia mięśni dna miednicy. Powinna Pani udać się do lekarza proktologa. Byłoby także dobrze wykonać badanie transrektalne USG z rekonsturkcją 3D mięśni dna miednicy, manometrię anorektalną oraz defekografię ultrasonograficzną.