Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie odrealnienia i bujanie się w przód i w tył

Witam, mam 24 lata. Od pewnego czasu nieustannie "bujam się" w przód i w tył. Dzieje się to, gdy oglądam telewizję, rozmawiam z kimś, robię coś na komputerze. Dodatkowym moim "problemem" jest to, iż nieustannie wymyślam w głowie swój własny świat. Jestem tą samą osobą, ale z zupełnie innym życiem, innymi znajomymi. Nie mam myśli samobójczych, ale bym chciała umrzeć. Tak po prostu zniknąć. Mam normalną rodzinę, od rodziców dostaje pełne poczucie bezpieczeństwa, jestem kochana. Jestem nienormalna?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć objawom. Mogą wynikać z Pani indywidualnych, być może niezrealizowanych potrzeb, mogą jednak być sygnałem pewnych trudności czy zaburzeń, Istotna byłaby rozmowa i diagnostyka, która pozwoli się uspokoić, a w razie czego rozpocząć leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

może chciałaby Pani skorzystać z psychoterapii. W czasie sesji mogłaby Pani spokojnie przyjrzeć się objawom i zastanowić się jak sobie z nimi poradzić.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy