Uczucie powiększenia podbrzusza a Escapelle

podczas stosunku pekla nam gumka, mam dni plodne, 18h po wzielam tabletke escapelle. Czuje dziwne napecznienie w brzuchu, czy to znaczy,ze moge byc w ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej w dużym stopniu ogranicza ryzyko ciąży. Nie można jednak jej w stu procentach wykluczyć. W celu weryfikacji ciąży należy wykonać test po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do ginekologa.