Uczucie senności, osłabienia i zmęczenia

Wiecznie czuję się bardzo senna, osłabiona i zmęczona. Ciągle chce mi się spać. Choć w nocy śpię 9 godzin, to mi nie wystarcza i często muszę jeszcze spać w dzień, bo bez tego nie mogę normalnie funkcjonować. Nie mogę uprawiać sportu. Jestem wykończona zwykłym wstaniem z łóżka i codziennymi czynnościami, wejście po schodach to dla mnie wyczyn. Często mam tak przyspieszony oddech i szybkie bicie serca, że boję się, że dostanę zawału. Miałam mierzone ciśnienie i wyszło 105/69. Czy to choroba?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość RR jest prawidłowa. Pani objawy zdecydowanie są jednak niepokojące. Mogą być objawem anemii, niedoczynności tarczycy oraz wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Koniecznie proszę udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie diagnostyczno lecznicze.