Uczucie ssania w żołądku, kwaskowaty posmak w ustach i pobolewanie brzucha po jedzeniu

Witam, od dluzszego czasu mam problemy ze ssaniem w zoladku. Problem wystepuje najczesciej po zjedzeniu czegos...i zauwazylem ze na pewno jest to jak zjem ryż z kurczakiem , natomiast po tlustszym posilku tj jajecznica z boczkiem i smalcem jest lepiej i dluzej czuje sie najedzony. Oprocz ssania w zoladku czuje kwaskowaty posmak w ustach taki wlasnie jakbym byl glodny. Brrzuch mnie czasem pobolewa po jedzeniu. Jakie badania wykonac i co moze byc przyczyna?

Witaj. Na Twoim miejscu wykonałabym test z soda oczyszczona na sprawdzenie stopnia zakwaszenia swojego żołądka. Aby prawidłowo trawił, powinien być dobrze dokwaszony (nie mylić z zakwaszeniem krwi!!). Wypij rano na czczo, 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej. Sprawdź, po jakim czasie Ci się odbije. Jeśli do 2 minut, jest Ok. Jeśli po 3 minutach, jest średnio. Jeżeli zaś po minimum 4 minutach, trzeba zakwasić żołądek, bo nie ma dobrych warunków do wykonywania swojej pracy. Wówczas należy na 15 minut przed dwoma posiłkami (np. śniadaniem i obiadem), wypijać szklankę letniej wody z łyżką octu jabłkowego (tylko jabłkowego!). Może być ze sklepu. I tak przez miesiąc. Po miesiącu wykonać ponownie test z sodą. Jeśli jednak test wyjdzie Ok i odbije się do 3 minut, to być może należałoby przyjrzeć się swojej diecie. Może spożywasz coś, co Ci mocno szkodzi, nawet o tym nie wiedząc... Zapraszam do kontaktu w razie problemów: ewelina@epicentrumzdrowia.pl POZDRAWIAM