Uczucie ucisku w karku, silne uczucie ciężaru w głowie

Od prawie 3 miesięcy męczę się z takimi objawami: uczucie ucisku w karku (promieniujące), silne uczucie ciężaru w głowie, połączone z umiarkowanym tępym bólem (jednak to ciężar jest dominującym uczuciem). Jest to stałe, zmienia się jedynie natężenie (zwykle z dnia na dzień). Bywa, że do tych objawów dochodzi uczucie jakby głowa chwiała mi się na boki (lub miałbym trudność z utrzymaniem jej prosto). 4 miesiące temu miałem zawroty głowy (trwały 3 tyg). Badania (w tym RM kontr), póki co są czyste.

Aleksander Ropielewski

Objawy są mało specyficzne i bez przeprowadzenia badania trudno jest mi postawić chociażby wstępne rozpoznanie. Sugeruję kontakt z neurologiem.