Czego objawem jest napięty kark i dziwne uczucie z tyłu głowy?

Witam. Od kilkunastu dni czuje dziwne napięty kark i dziwne uczucie z tyłu głowy od miejsca gdzie głowa łączy się z szyją i aż do pleców. Przy kręceniu głową na boki coś mi strzela i zdarzają się zawroty głowy. To nie jest ból tylko taki dziwne uczucie i zdarza się przy przełykaniu takie pstrykanie w uchu. Nie wiem czy pomocy szukać u neurologa czy to może coś z kręgosłupem...

Polecam pójść do dobrego Fizjoterapeuty, żeby zrobił porządek z tkankami miękkimi w okolicy karku. Napięcie mięśni szyi i barków bezpośrednio wpływa na kondycję i ruchomość odcinka szyjnego kręgosłupa i głowy.
Może to również powodować bóle i zawroty głowy, ograniczać zakres ruchów i wiele innych.
Jeśli prosta terapia nie zmniejszy objawów to trzeba szukać dalej ale w większości przypadków są to proste rzeczy.

pozdrawiam