Sztywny kark i ucisk w głowie przy depresji i nerwicy natręctw

Szanowni Państwo.Od 4lat leczę się na depresję oraz nerwicę natr. Obecnie zażywam tylko Setaloft100. Bywają dni lepsze oraz gorsze, jednak co mnie zaczęło niepokoić to to, że cyklicznie, parę razy w tygodniu towarzyszy mi uczucie jakby ciężkiej głowy,do tego coś jakby pustka w głowie i znaczące problemy z koncentracją.Dochodzi do tego również sztywny kark i jakby ucisk w głowie oraz plątanina myśli.Sama głowa mnie wówczas nie boli.Sprawia to, że moja jakość życia znacząco zmalała.Pozdrawiam serd

Podstawową metodą leczenia opisanych zaburzeń jest psychoterapia. Leki jak najbardziej mogą pomóc w początkowym etapie terapii, aby organizm się zrównoważył. Ale cztery lata to już bardzo długo. Stąd mogą pojawiać się skutki uboczne. Polecam zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty i rozpocząć terapię. Jedne z najlepszych efektów przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam