Uczucie zatkanego przełyku w okolicy mostku
Witam, moją dolegliwością jest uczucie zatkanego przełyku w okolicy mostku. Czuję jedzenie, które tam pozostaje. Muszę jedzenie przepychać jedzeniem. W ciągu trzech miesięcy miałam robione 2 gastroskopie oraz rtg przełyku z kontrastem. Wszystkie badania wyszły prawidłowo. Jedynie w rtg napisano : niewielki refluks żołądkowo - przełykowy. Biorę controloc 40 ale nic nie pomaga na moje odczucie zatkania. Mój gastrolog nie ma pomysłu co dalej, więc piszę do Państwa o jakąś poradę. Dziękuję

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Jeśli badania gastroskopia i RTG wyszły prawidłowo to nie ma powodów do niepokoju, tzn. można wykluczyc poważne przyczyny typu guz, uchyłki etc, jesli chodzi o przewód pokarmowy. Rozumie że to nie rozwiązuje Pani problemu bo objawy nadal są. Sugeruje po prostu wizytę u lekarza rodzinnego ze wszytskimi wynikami badań, aby Panią zbadał, może to tylko odczucie że problem tkwi w przzełyku a przyczyna leży poza układem poakrmowym. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią i obejrzy wyniki i pokieruje dalszą diagnostyką. Bez badania trudno mi coś więcej doradzic