Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczulenia przy Atopowym Zapaleniu Skóry

Witam serdecznie od dłuższego czasu zmagam się z uczuleniem - AZS (Atopowe Zapalenie Skóry), od młodości jestem uczulony na mleko jednakże w ostatnie wakacje pracowałem na hali produk. i miałem styczność przez 3 msc z chłodziwem do maszyn CNC. Przez ten czas AZS nasiliło się kilkukrotnie, więc zwolniłem się. Stosuje teraz silne maści sterydowe - nie wiele one dają bo uczulenie powraca.Lekarz nie chce mi dać skierowania na żadne badania. Czy jest zabieg odczulania, który uwolni mnie od AZS ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

O odczulaniu decyduje alergolog , z reguły są to skuteczne metody. Sterydy powinien Pan ograniczać , a w ich miejsce stosować np. Protopić maść , która jest niesterydowa.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy