Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczulenie dziecka na penicylinę

czy jeśli dziecko brało już penicylinę i nie było na nie uczulone a teraz po prawie roku dostało znowu penicylinę (tą samą tyle że o innym smaku) jest możliwość że może być uczulone ?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam,
uczulenie, w zależności od prezentowanych objawów może się pojawić w starszym wieku, jednak nie można wykluczyć, że ewentualna reakcja uczuleniowa nastąpiła wskutek substancji dodatkowych zawartych w leku. Najbezpieczniej będzie zwrócić się z problemem do lekarza zlecającego leczenie penicyliną, gdyż może się okazać, że opisywana jako alergiczna reakcja związana jest z powikłaniami leczonej choroby.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy