Uczulenie na psa a odczulanie

Witam od kilku dni mam psa i mam na niego bardzo duze uczulenie oprocz krost ktore swędzą dodatkowo opuchlizna oczu i bąble . Mam astme oskrzelową w dodatku nie moge przyjmować większości leków ze wzgledu na gruźlice oka i płuc wiem ze jest cos takiego jak odczulanie Czy to jedyna możliwość ? Bede wdzieczna za odpowiedz

Witam!
Z uwagi na to że ma Pani kilka schorzeń konieczne jest żeby problemem alergii i ewentualnego jej leczenia zajął się doświadczony alergolog. Skierować do niego może lekarz rodzinny. Proszę się jednak przygotować na to, że proces odczulania trwa kilka lat i nie daje natychmiastowej ulgi. Jeśli kontakt z psem wywołuje u Pani tak silna reakcję konieczne może być niestety pozbycie się go. Tymczasowo proponuję oddać psa na kilka dni, wysprzątać dokładnie mieszkanie i sprawdzić, czy rzeczywiście to pies jest powodem tych objawów - być może to tylko zbieg okoliczności. W związku z objawami alergicznymi proponuje wizytę u lekarza rodzinnego.