Uczulenie na składnik leku

Czy można być uczulonym na formę leku ( żel) a nie na samą substancję czynną? Dermatolog stwierdził że klindacin t ( żel) jest nie odpowiedni a mam kupić dalacin t ( emulsja), a w obu lekach jest ta sama substancja. Dodam że po klindacin t ( żel) miałam opuchniętą skórę i rumień. Czy warto zatem kupować kolejną tubkę leku ?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej jest to możliwe. Reakcję alergiczną mogą powodować składniki aktywne jak i substancje pomocnicze leku.

Renata GrzechociĹska

Może zaistnieć taka sytuacja, gdyż w żelu stosowane są inne składniki dodatkowe niż np. w kremach lub płynach. Przez zakupem proponuję porównać skład jednego i drugiego.