Uczulenie na twarzy i rękach w ciąży

Witam, jestem w ciąży i mam uczulenie po twarzy i rękach takie samo co w miałam w pierwszym miesiącu ciąży, pani dermatolog wypisała mi wtedy maść która mi pomogła, maść o składzie :Hydrocortisoni 1,0 Aqua. dest. Eucenini aa ad 100,0 M..ung, czy mogę nadal będąc w 15 tygodniu ciąży ją stosować na twarz, czy jest bezpieczna ta maść do stosowania od 2 tygodniaciąży przez okres całej ciąży, nie zaszkodzi dziecku? Czy takie alergie skórne nie mają szkodliwego wpływu na rozwijające się dziecko?

Piotr Pilarski

Może Pani nadal stosować tę maść jednak proszę stosować ją na jak najmniejszą powierzchnię ciała. Lek się wchłania do krwioobiegu i przy dużym stężeniu może mieć wpływ na płód.

Pozdrawiam.