Uderzanie głową u 14-miesięcznego dziecka

Witam!

Bardzo niepokoją mnie objawy mojej 14-miesięcznej córeczki, wspominałam o nich lekarzowi, jednak je zlekceważył. Córeczka często wzdryga się (podnosi ramionka do góry) i wygląda to tak jakby robiła to mimowolnie, drapie się po uszkach aż do krwi (lekarz zapisał jakieś kropelki, jednak nic nie pomogły). Ostatnio córeczka zaczęła uderzać główką o twarde rzeczy, tak długo, aż pojawi się guz i do tego strasznie zgrzyta ząbkami (w dzień) robi to z taką siłą, że już połamała dwa. Bardzo proszę o informację, czy powinnam się niepokoić?

Serdecznie pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Uderzanie głową, zgrzytanie zębami bywa sposobem rozładowywania napięcia, jednak większość dzieci nie robi sobie w ten sposób krzywdy.
Myślę, że w tej sytuacji warto skonsultować córkę w poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz neurologa dziecięcego.

Konsultacja przeprowadzona przez profesjonalistę pomoże wyjaśnić przyczynę Pani niepokoju i niepewności, a w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju dziecka uzyska Pani wskazówki co do dalszego postępowania.

Agresywne zachowania mogą być jednym z objawów autyzmu, jednak Pani opis zachowania córki jest zbyt krótki, by na jego podstawie stawiać określone diagnozy.

http://portal.abczdrowie.pl/agresja-dzieci-autystycznych

Adresy specjalistycznych placówek zajmujących się diagnostyką autyzmu można również znaleźć na naszej stronie: http://www.synapsis.waw.pl

Z pozdrowieniami

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem gdyż sytuacja staje się już niebezpieczna dla dziecka.
Pozdrawiam AM