Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uderzanie głową u 14-miesięcznego dziecka

Witam!

Bardzo niepokoją mnie objawy mojej 14-miesięcznej córeczki, wspominałam o nich lekarzowi, jednak je zlekceważył. Córeczka często wzdryga się (podnosi ramionka do góry) i wygląda to tak jakby robiła to mimowolnie, drapie się po uszkach aż do krwi (lekarz zapisał jakieś kropelki, jednak nic nie pomogły). Ostatnio córeczka zaczęła uderzać główką o twarde rzeczy, tak długo, aż pojawi się guz i do tego strasznie zgrzyta ząbkami (w dzień) robi to z taką siłą, że już połamała dwa. Bardzo proszę o informację, czy powinnam się niepokoić?

Serdecznie pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam serdecznie,

Uderzanie głową, zgrzytanie zębami bywa sposobem rozładowywania napięcia, jednak większość dzieci nie robi sobie w ten sposób krzywdy.
Myślę, że w tej sytuacji warto skonsultować córkę w poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz neurologa dziecięcego.

Konsultacja przeprowadzona przez profesjonalistę pomoże wyjaśnić przyczynę Pani niepokoju i niepewności, a w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju dziecka uzyska Pani wskazówki co do dalszego postępowania.

Agresywne zachowania mogą być jednym z objawów autyzmu, jednak Pani opis zachowania córki jest zbyt krótki, by na jego podstawie stawiać określone diagnozy.

http://portal.abczdrowie.pl/agresja-dzieci-autystycznych

Adresy specjalistycznych placówek zajmujących się diagnostyką autyzmu można również znaleźć na naszej stronie: http://www.synapsis.waw.pl

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem gdyż sytuacja staje się już niebezpieczna dla dziecka.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy