Uderzanie głową w ścianę w czasie snu

Podczas snu zdarza mi się zaciskać z całej siły szczękę - często budzę się podczas tej czynności na wpół świadomy (tj. wiem, że mam zaciśniętą szczękę, ale nie potrafię przestać ściskać). Ponadto często - przynajmniej raz w tyg.(czasem dwa) - budzę się z guzami na głowie. Nie jestem tego pewien, ale prawdopodobnie celowo podczas snu biję głową o ścianę (raz przyśniło mi się ogromne trzęsienie ziemi i na wpół świadomy poczułem gigantyczny ból głowy). Dodam, że jestem osobą niesamowicie nerwową

Lek. Tomasz Budlewski

Z takimi dolegliwościami proponuję udać się do lekarza neurologa lub psychiatry, lekarze tych specjalności zajmują się zaburzeniami snu. Po zleceniu odpowiednich badań będzie możliwe określenie przyczyny.