Ugryzienie przez psa a ryzyko zarażenia się wścieklizną

Około 7 dni temu zostałem delikatnie ugryziony przez pieska u znajomego piesek ma 4 może 5 miesięcy niewielkie ugryzienie z minimalnym naruszeniem naskórka czy jest możliwość ze zaraziłem się wścieklizną ? pytam bo nie wiem co robić a nerwy dają o sobie znać (nerwica)

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli po tych 7 dniach nic się z Panem nie dzieje, ani piesek nie ma objawów chorobowych to znaczy, że nie był chorby na wściekliznę.
Pozdrawiam