Ujemne wyniki testów skórnych. Czy mam alergię?

Testy skórne wyszły mi ujemne. Czy w takim razie nie mam alergii?

ponad rok temu

Nie. Wiele przyjmowanych leków, witamin może blokować odpowiedź układu immunologicznego na prowokację alergenem w teście skórnym. Jednak za każdym razem, obok poszczególnych alergenów, na skórę nakłada się także próbę z histaminą. Jej ujemny wynik, uniemożliwia wykonanie testów z alergenami. W takim przypadku należy informować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i preparatach. Jeśli jest to możliwe, wskazane jest nieprzyjmowanie żadnych leków ok. 2 tygodni przed testami skórnymi.